Kamery IP w domu

27 Paźdź

Kamery sieciowe mają bardzo szerokie spektrum zastosowań, przy czym jedno jest pewne – sprawdzą się doskonale w każdych warunkach, do monitoringu domu i terenu otaczającej posesji. Dzięki uniwersalnemu charakterowi urządzeń sieciowych stworzenie sieci monitoringu kamer jest stosunkowo proste i nie wymaga tak skrupulatnego planowania jak w przypadku technologii analogowej opartej o okablowanie koncentryczne. Teraz z użyciem tych samych lub analogicznych  urządzeń, które tworzą domowe sieci komputerowe możemy zrealizować sieć monitoringu wizyjnego. To co jest najistotniejsze na początku to dobór kamer do wewnątrz i na zewnątrz domu. Należy rozplanować kamery w korytarzach z widokiem najważniejsze wejścia a ponadto podjąć decyzję w jakich pomieszczeniach umieszczone zostaną kamery. Na zewnątrz najczęściej monitoring instalowany jest z widokiem na podjazdy i bramy a ponadto na pomieszczenia gospodarcze takie jak garaże samochodowe, piwnice, wiaty i budynki gospodarcze. Gdy poznamy już potrzeby domu i posesji w zakresie śledzenia zdarzeń mamy do wyboru:

kamery ip wewnetrzne – urządzenia, które nadają się do umiejscowienia w dowolnym pomieszczeniu mieszkania lub domu jednorodzinnego, należy przewidzieć czy kamera ma prowadzić stałą obserwację w dzień i w nocy (w warunkach ograniczonego lub braku oświetlenia wymagana jest kamera dzienno/nocna) oraz czy będzie to obserwacja ciągła czy wywoływana ruchem w czasie naszej nieobecności, kamery wewnętrzne występują w dwóch wariantach obudowy – kamery boxy bez obiektywu oraz kamery kopułkowe zamknięte w wandaloodpornym kloszu – dodatkowo zabezpieczone przed zniszczeniem lub próbami manipulacji,

kamera ip wewnętrzna airlive

kamery ip wifi – nowoczesne kamery sieciowe ip, które działają za pośrednictwem bezprzewodowych sieci internetowych – umożliwiają łatwą instalację w dowolnym miejscu, oraz mogą służyć jako internetowe kamery do prowadzenia konferencji, ich główną zaletą jest możliwość zmiany ich umiejscowienia bez konieczności doprowadzania kabli, są to małe i kompaktowe kamery nadające się praktycznie do dowolnego pomieszczenia,

kamera ip bezprzewodowa

kamery ip zewnętrzne – na zewnątrz stosuje się kamery ip, które posiadają wodoszczelną obudowę oraz najczęściej dodatkowy oświetlacz podczerwieni celem prowadzenia monitoringu nawet w całkowitych ciemnościach, reflektor składający się z lamp emitujących promieniowanie podczerwone oświetla otoczenie a kamera pracująca w trybie dzienno-nocnym będzie w stanie zarejestrować ruch i obrazy.

kamera ip zewnętrzna airlive

Dla wszystkich zainteresowanych zakupem kamer ip oraz sieciowych kamer megapikselowych do monitoringu domu i posesji polecamy ofertę sklepu z systemami zabezpieczeń napad.pl oraz artykuły tematyczne opisujące bliżej cechy i zalety poszczególnych typów urządzeń:

– kamery ip wewnętrzne

– kamery ip zewnętrzne

kamery ip bezprzewodowe wifi

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: