Kamery IP

6 Wrz

Kamery IP – najnowocześniejsze urządzenia do monitoringu wizyjnego, które pracują w standardzie sieci teleinformatycznych TCP/IP. Dzięki możliwości komunikacji oferują one cały ogrom zalet w odniesieniu do kamer analogowych, które sygnał udostępniały jednokierunkowo za pośrednictwem kabla koncentrycznego. Zysk związany z zastosowaniem nowoczesnych technologii wiąże się nie tylko z oszczędnością w ilości okablowania ale przede wszystkim w zakresie możliwości jakie zyskujemy dzięki cyfrowej transmisji danych oraz możliwościom dalekosiężnej komunikacji jaką dostarcza internet. Kamery IP są dzięki temu wyposażone w wiele funkcji, które mogą być sterowane i dostosowywane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem sieci.

Gdziekolwiek jesteś, możesz za pośrednictwem internetu uzyskać dostęp do obrazu z kamer – teraz na urlopie sprawdzisz czy przyjaciel odwiedził kota oraz czy nikt w nocy nie dobierał się do bramy. Ponadto możesz sterować większością ustawień, które decydują o sposobie prowadzenia monitoringu przez urządzenie oraz o jego ustawieniach. Nowoczesne kamery posiadają wygodny interfejs zarządzania, podobnie jak rządzenia sieciowe typu routery czy access pointy –  ich obsługa jest prosta i intuicyjna, po zapoznaniu z opcjami i dostępną dokumentacją każdy powinien sobie z tym poradzić.

Kamery megapikselowe IP

Kamery sieciowe IP często są to urządzenia dodatkowo wyposażone w wysokowydajny przetwornik obrazu, który rejestruje klatki o rozdzielczościach znacznie przewyższających możliwości analogowych kamer przemysłowych skok z obrazu o rozdzielczości PAL (768×576 pikseli) do obrazu HD 1080 (1920×1080 pikseli) to ogromna różnica, jednak kamery megapikselowe ip oferują znacznie więcej i posiadają przetworniki nawet do kilku megapikseli. Kamery megapikselowe są kolejnym po kamerach IP etapem rozwoju systemów telewizji przemysłowej w kierunku cyfrowych technologii. Rozdzielczości obrazu kamer megapikselowych przekraczające 8 MP (a więc znacznie powyżej rozdzielczości Full HD) i zawierające kilkunastokrotnie większą liczbę danych w porównaniu z obrazami generowanymi przez kamery analogowe i kamery IP podnoszą nie tylko bezpieczeństwo osób i miejsc monitorowanych, ale również zapewniają wyższy komfort pracy operatorom i osobom nadzorującym system. Łatwość instalacji i obsługi kamer megapikselowych, możliwość zasilania po skrętce (zgodnie ze standardem PoE) oraz współpraca z różnorodnymi łączami sieciowymi stanowią o sile rozwiązań megapikselowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: